Demir Hurdası - SİNCAN HURDACI - KOÇYİĞİT HURDACILIK - 0534 823 42 06

.........

Tüm Hurda Metal ve Eşyalarınız

Yerinde, Değerinde ve Nakit Olarak Alınır.

 KOÇYİĞİT HURDACILIK

.........

      Telefon: 0534 823 42 06     

   WhatsApp: 0534 823 42 06   

Ana Sayfa - Hakkımızda - Hizmetlerimiz - İletişim

Demir Hurdası

 

Hurda demir fiyatları ile hurdanıza en güncel hurda fiyatları —Sincan Hurdacılık’ ta! Hurda demirin kilosu bir başka deyişle hurda demirin kg fiyatı Londra Metal Borsasına göre belirlenen demir fiyatları ile eşzamanlı hareket eder.

Demir Hurda; Her türlü Demir hurdalarınız piyasa değerinde ve kendi araçlarımızla gelip yerinde satın alınır. Toplanan Demir hurdalar ise tekrardan kullanıma kazandırılmak üzere geri dönüşüm tesislerine gönderilir. Sincan Hurdacılık, hurda alımı ve işlemesi konusunda uzun yıllar boyu deneyimi ve kapasitesi ile hurdacılık sektöründe çalışmalarını sürdürmektedir.

Demir hurdası kullanım alanı çok geniş ve dünyada miktarı en çok bulunan madenlerden birisidir. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki demir; dünya üzerinde en yaygın olarak bulunan dördüncü mineraldir. Ayrıca yerkabuğunda en çok bulanan bir metal türüdür. Yer kürenin merkezinde bulunduğu söylenen sıvı çekirdeğin dahi tek bir demir kristali olduğu tahmin edilmekle birlikte, yer yüzünde en çok yer alan madenler arasındadır.  Öyle ki, dünya da bu kadar çok demir var olması sebebiyle yeryüzünde ki manyetik alana etki ettiği de düşünülmektedir. Yer yüzünün neredeyse %5,06’sının oluşturan demir, ayrıca uzayda da en çok rastlanan madenler arasındadır.

Demir ilk kez ne zaman kullanıldı?

Bu soruya cevap arayan bilim adamları ve arkeologların demir kullanımına dair ulaşabildiği tarihi işaretler arasında, eski mızrak uçları, eski bıçak ve süs eşyaları vardır. Bu şekilde demirin kullanımı eski medeniyetlerden Sümerlere ve eski Mısırlılara kadar (yaklaşık MÖ 4000 yıllarına kadar ) dayandığı bilinmektedir. Daha sonra çağlar boyu giderek yaygınlaşan demir kullanımı, günümüzde de büyük ölçüde devam etmektedir.

Demir Nerelerde Kullanılır?

Eski zamanlarda daha çok süs eşyası, silah ve korunma gereçleri olarak kullanılan demir zamanla çeliğin bulunmasına sebep olmuştur. Demir ile üretilen çelik çok sert ve gerektiğinde daha kolay keskinleşebilen bir maden olduğundan eski çağlarda özellikle kılıç ve bıçak yapımında tercih edilmiştir. Günümüzde demir bir çok metal eşya üretiminde kullanılırken, çelik ise mutfak gereçlerinden, araba jantlarına kadar onlarca sektörde çeşitli biçimlerde kaşımıza çıkmaktadır.

Demir Hurdası ülkemizde en çok bulunan hurda türlerinden bir tanesidir. Gerek çok amaçlı kullanılan bir metal olması, gerekse de diğer metallere göre daha ucuz olması sayesinde bir çok alanda kullanılmaktadır.

Çelik ve demir hurdası, üç ana dalda kategorize edilebilir:

Ev Demir Hurdası,

Yeni Demir Hurdası,

Eski Demir Hurdası,

Teknolojik gelişmeler ev hurdası üretimini önemli ölçüde azaltmıştır. Yeni demir hurdası üreticilerin fabrikalarında yeni veya hızlı hurda üretmesi ve damgalama, tornalama ve kupür gibi öğeler içerir. Eski demir veya eski demir hurdası, aletler, otomobiller, köprüler ve binalar gibi tüketici ürünlerinden demir veya çelik olarak geçmektedir.

Bazı yaygın demir ve çelik hurdaları arasında – ağır metal çelik, levha ve yapısal çelik, hidrolik silikon demetleri, kısa kürekli çelik haddelemeleri, makine atölyesi dönüşleri, dökme demir delikleri, karışık tornalama ve sondajlar, rendelenmiş hurda, karışık döküm, çelik dönüşler ve döküm çeliği sayılabilir. Bazı yaygın demir ve çelik ara ürünleri türleri arasında çelik yapımı cüruf, harcanmış turşu likörü, baca tozu, filtre keki, atık çamuru ve değirmen ölçeği bulunmaktadır.

Farklı sınıflardaki çelik ve demir hurda çeşitleri geri dönüşüm için ve hurdadan saf demir ve çeliği geri kazanmak için değerlendirip firmamıza satabilirsiniz.

 

Sincan Hurdacılık – Koçyiğit Metal firmamıza ulaşmak için +90 534 823 42 06 Telefon veya aynı numaralı WhatsApp hattımızdan hemen bizi arayın!


Dolayısıyla daha sağlıklı bir gelecek için elinizdeki hurdaları geri dönüşüme kazandırın ve bu durumdan sizde kazanmış olun. Firmamız Sincan Hurdacılık ile yapacağınız arama sonucunda adresinize belirlediğiniz tarihte gelinmektedir. Ekip çalışanlarımızla hurda analizi ve tartma işlemi gerçekleştirdikten sonrada Alüminyum Hurda fiyatını belirlenmekte ve size peşin olarak ödeme yapılmaktadır.

Demir Hurda Aldığımız Yerler Nerelerdir?

Sincan‘nın merkez ilçesine bağlı tüm mahallesinde Demir Hurda ve tüm hurdalarınızı satın alan yerel bir işletmeyiz.  Hurda Alımını ve hurda ürünlerinizin geri dönüştürülmesini sizin için daha kolay ve daha rahat hale getirmek için hurda alımı ve toplanmasında uzmanlaşmış tam hizmetli bir hurda metal işletmesiyiz.

Diğer Aldığımız Hurdalar Nelerdir?

Alüminyum Hurda, Bakır Hurdası, Akü Hurdası, Beyazeşya Hurdası, Bina Yıkımı, Çatı Hurdaları, Çelik Hurdası, Çinko Hurda, Demir Hurdası, Elektronik Hurda, Güneş Enerji Hurdası, Kablo Hurdası, Krom Hurdası, Nikel Hurda, Kurşun Hurdası, Makina Hurdası, Profil Hurdası, Pirinç Sarı Hurda, Tesisat Hurdası, Teneke Hurda

 Sincan Hurdacılık – Koçyiğit Metal firmamıza ulaşmak için +90 534 823 42 06 Telefon veya aynı numaralı WhatsApp hattımızdan hemen bizi arayın!

Önceki: Bakır Hurdası
Sonraki: Çelik Hurdası

Tüm Hurda Metaller Yerinde Değerinde ve Nakit Olarak Alınır...

0534 823 42 06

Tüm Hurda Metaller Yerinde Değerinde ve Nakit Olarak Alınır...

+90 534 823 42 06